Karum Tekstil kurucu ortakları Mete Aysal ve İç Mimar Selin Güzide Özer tarafından kurgulanan ürün yelpazesi ve satış altyapısı ile 1996 yılından itibaren Etiler mağazasında hizmet vermektedir. Senelerdir güncellenen ürün yelpazesi ve servis öncesi ve sonrası kusursuz olmayı hedefleyen hizmetleri ile dünya çapında ve ülkemizde birçok mimar ile güzel ve büyük projelere imza atmıştır.

Karum Tekstil yaptığı güzel ve farklı işlerle ülkemizdeki markasını öne çıkarmış ve kendi pazarında lider olmuş firmaların başındadır.

Üniversiteyi Mimar Sinan Güzel Sanatlar da bitirdim. Öğrencilik yıllarımdan itibaren bütün projelerimde tekstil dizaynı ve tekstilin renkli dünyası ilgi alanım oldu. Ortağım ve çok sevgili dostum Mete Aysal bana bu imkanı ve rengarenk dünyayı (benim tabirimle KARUM DÜNYASINI) yaratma imkanı sundu 1996 yılından beri aynı mekanda ilk günkü heyecan ve yaratıcılıkla senelerin verdiği tecrübe ile işimizi sevgiyle ve saygıyla yapıyoruz.

Karum da bulunan ürünleri seçmekle beraber halihazırda yurtdışı ve içinde önemli firmaların katalog ve stok seçimlerini gerçekleştiriyorum.

Sevgi ve renkli kalmak dileğiyle.
Selin Özer

Uzun yıllar boyunca Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesin’den aldığım eğitimle, Maliye Bakanlığı Denetim Hizmetleri grubunda ve benzeri noktalarda görevime devam ettim.

Takip eden yıllarda perakende mağazacılık ile yolumun kesişmesiyle çok uzun yıllar Vakko ve Beymen’lerde koordinatör olarak görev yaptım. Geldiğimiz noktada sevgili kızım Selin ile öngördüğümüz Karum dünyasını, benim perakendecilik Selin’in dizayn ve kumaş bilgisi ile harmanladık.

Hayatımda önemli ilkelerden sadece bir kaçı olan nezaket, dürüstlük ve empati duygumu ve kusursuz iş teslim etme prensiplerimi, tüm Karum Tekstil elemanlarına ve etrafıma da yansıttığımı düşünüyorum.

Sevgi ve saygılarımla
Mete Aysal